Studenckie Koło Naukowe MWSLiT

Wizyta studyjna w MPK Wrocław

Wizyta studyjna w MPK Wrocław

 

IMG_0117
23 kwietnia 2013 roku członkowie naszego koła odwiedzili dwie zajezdnie MPK we Wrocławiu.
Jako pierwszą odwiedziliśmy zajezdnie Grabiszyn na ul. Grabiszyńskiej, jest to zajezdnia autobusowa której to kierownik oprowadził nas po całym terenie zajezdni i pokazał różne aspekty- obsada stanowisk w autobusach, obsada danej linii, naprawa autobusów na zajezdni i w trasie.

Zajezdnia Borek na ul. Powstańców Śląskich była druga w kolejności. Jest to zajezdnia tramwajowa, która na ten moment jest największą zajezdnią tramwajową we Wrocławiu. Jej kierownik również oprowadził nas po terenie zajezdni i dowiedzieliśmy się jak wygląda obsadzanie motorniczych, przywracanie sprawności tramwajowi w trakcie jego pracy oraz wielu innych bardzo ciekawych rzeczy, niektórzy z nas mieli okazję zasiąść za sterami nowej Skody 19T.

Ten wyjazd zawierał wiele ciekawych informacji na temat autobusów i tramwajów, dlatego teraz każdy z nas jadąc miejską komunikacją inaczej spostrzega działanie całego MPK i zauważa trud włożony w to aby każdy pasażer mógł szybko i bezpiecznie dostać się w wybraną część miasta.