Studenckie Koło Naukowe MWSLiT

Byliśmy w NG2!

  W czwartek 05.07.2012r. dzięki uprzejmości firmy „NG2”-jednego z największych liderów na polskim rynku sprzedaży detalicznej obuwia  i jednym z największych jego producentów w Polsce, wybrana grupa badawcza koła naukowego „LOGISTIQUA” wraz z opiekunami miała okazję wzięcia udziału w Fotografii Dnia Roboczego. Celem tejże wizyty było wyeliminowanie ewentualnych problemów związanych z przepakowywaniem oraz kontrolą jakościową obuwia ze starszych kolekcji. W trakcie naszych działań nasunęliśmy kilka rozwiązań,które w przyszłości mogłyby zoptymalizować ten jakże złożony proces.

Jednym z pomysłów jest np. wprowadzenie systemu identyfikacji obuwia, który mógłby skrócić czas przepakowywania eliminując przy tym problemy związane z tzw. błędem ludzkim. W trakcie dokonywania analizy zaobserwowaliśmy również kilka wąskich gardeł na stanowiskach, które to również przydałoby się w jakiś sposób zlikwidować(np. zmianą organizacji pracy).

Udział w całym przedsięwzięciu był dla nas nie lada wyzwaniem oraz pozwolił nam wgłębić się w problemy związane z logistykom magazynową, zwrotów czy również ergonomią pracy w zakładach takich jak „NG2”.